Tęsdami Globalių Kaišiadorių iniciatyvos Talentų baseino rubriką (angl. Talent pool) pristatome Jums kaišiadorietę, gyvenančią Kaune, Jūratę Karpovienę. Jūratė šiuo metu dirba Vaiko raidos klinikos vadove. Patyrusi gydytoja turi ilgametę darbo patirtį gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugų sektoriuje, šeimos gydytojos, skubiosios medicinos, sveikatos priežiūros ir valdymo, klinikinių tyrimų ir medicininio mokymo srityse.
Jūrate, papasakokite apie save, kas jus atvedė į Kauną ir ką jame veikiate? Ar pavyksta išlaikyti ryšį su gimtuoju kraštu?
Kaunas visuomet buvo artimas mūsų šeimai miestas. Kai teko rinktis kur studijuoti klausimų nekilo – medicinos studijos Kaune po mokyklos baigimo, buvo vienintelis tikslas ir noras. Kaune tuo metu jau gyveno brolis su šeima, ir aš keliavau mokytis į KMU (dabar LSMU). Mokslų, vėliau darbo metu teko darbuotis įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, važinėjau į Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Alytų, Vilnių, Tauragę ir kt., bet nebuvo jokių abejonių, kad Kaunas yra mano miestas. Labai svarbu ir tai, kad tėvai liko Kaišiadoryse. Pasiilgus tėvų ar tiesiog skanios mamos vakarienės galiu grįžti bet kada, be didelių planavimų. Šiuo metu dirbu vaikų reabilitacijos klinikoje, į kurią atvedė mano dukros liga. Ieškojome kažko, kas būtų panašu į žinomus užsienio reabilitacijos centrus, tačiau keliauti negalėjome, dėl dukros sveikatos problemų. Tuo pat metu buvo ne vienas vakaras begalvojant apie grįžimą į Kaišiadoris – arčiau senelių, arčiau gamtos. Apsisprendėme likti Kaune, tačiau matant kaip Kaišiadorys auga visomis prasmėmis, grįžimas į Kaišiadoris jau nebėra tokia beprotiška mintis, kaip gal atrodė po mokyklos, kai norėjosi tik bėgti ir ragauti pasaulį.
Kokie Kaišiadorys buvo anksčiau ir ką veikėte Kaišiadorių rajone?
Kaišiadorys, kiek atsimenu, visuomet buvo tvarkingas, verslus miestelis. Kuo mažesnę save prisimenu tuo didesnis miestas atrodė. Buvo tikrai gausu būrelių vaikams, pati lankiau audimo būrelį, baigiau muzikos mokykloje kanklių kursą. Mokyklos stiprios, aukšti standartai. Dabar berašant atrodo turėjau viską kas geriausia. 🙂 Geriausia darželio auklėtoja Daivutytė (taip ją vadinau), pradinių klasių mokytoja Zavistanavičienė, auklėtoja I. Šimkūnaitė, kanklių mokytoja A. Grigaliūnienė, daug nuostabių pedagogų.
Kaip tik šią vasarą buvome susitikę su būreliu klasiokų, keletas jau grįžę, gyvena Kaišiadoryse, kai kurie svarsto apie grįžimą. Pasikalbėjome, kad tikrai daug veiklos jaunimui, vaikams. Susidariau tokį vaizdą, kad trūksta veiklos tik tarpe po mokyklos (18-30 m.) iki šeimų sukūrimo. Tėvai vyresnio amžiaus irgi pakankamai užsiėmę – baseinas, mankštos, bendraminčių klubai.
Kokie Kaišiadorys jums yra dabar?
Šiandien liūdesį kelia sveikatos paslaugų kokybė Kaišiadoryse. Bet tai yra kartu visos Lietuvos problema – žemesnės kokybės paslaugos mažesniuose miesteliuose arba iš viso tam tikrų paslaugų nebuvimas dėl specialistų trūkumo. Esu šeimos gydytoja, dažnai tenka konsultuoti tėvus, jų draugus ar giminaičius.
Ko palinkėtumėte Kaišiadorims? Kaip galima būtų pagerinti sveikatos paslaugų kokybę?
Kaišiadorims linkiu augti ir toliau. Sveikatos paslaugų kokybė prasideda nuo paslaugą teikiančio asmens noro padėti. Pagrindinė problema, kuri trukdo specialistams nuoširdžiai padėti pacientui – beprotiški krūviai, aptarnaujamų pacientų kiekis. Kaip ir minėjau, tai visos Lietuvos problema, kad mažuose miesteliuose trūksta specialistų, dirbantys išvargę, pikti. Linkiu tapti patraukliu miesteliu jauniems specialistams.
Dėkoju Jūratei už pokalbį ir išsakytas mintis iš kurių atrodo galima suprasti, kad neseniai atidarytas Kaišiadorių atviras jaunimo centras „Mazgas“, kurį 14-29 m. jaunimas jau aktyviai lanko, tikrai turėjo poreikį. Žiežmarių miesto centre taip pat atidaryta jaunimo erdvė „Taškas“, kur jaunimas gali leisti laiką. Teigiamai nuteikia rajono sveikatos paslaugų sektorius, kadangi Kaišiadorių ligoninėje paslaugų kokybę ėmėsi gerinti buvusios Respublikinės Kauno ligoninės generalinis direktorius Linas Vitkus, kuris dabar darbuodamasis Kaišiadorių ligoninės direktoriumi ieško ilgalaikių problemų sprendimų bei operuoja pacientus.