Kaišiadoryse lankėsi režisierius Vytautas V. Landsbergis

Lapkričio 23 d. Kaišiadoryse lankėsi režisierius ir menininkas Vytautas V. Landsbergis (prof. V. Landsbergio sūnus). Kaišiadoriečiai turėjo galimybę išvysti intymų ir jautrų filmą apie svečio tėvą prof. Vytautą Landsbergį. Kino filmo autorius V. V. Landsbergis po filmo papasakojo apie filmo kūrimo subtilybes, susirinkusieji turėjo galimybę užduoti klausimų, pasiklausyti muzikinių kūrinių atliekamų gitara, o vėliau įsigyti V. Landsbergio išverstą knygą „Į anapus“ (aut. Rabindranath Tagore) bei „Laikinas Numas“ – organizuotų tekstų rinktinę su asmenine profesoriaus kūryba.    

2022 metų spalio 18-ą dieną profesoriui Vytautui Landsbergiui sukako 90 metų. Jubiliejaus proga režisierius Vytautas V. Landsbergis sukūrė filmą-portretą apie savo tėvą. Filmas „Senis prie jūros“ asmeniškas, (auto)ironiškas kino portretas apie devyniasdešimtmetį žmogų, vis dar aktyvų, pilietišką ir kūrybišką, kažkada stovėjusį Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo darbų fronte.

Filme Lietuvai gerai žinomas valstybės vadovas atsiskleidžia visai kitaip per šeimos, gilaus susimąstymo ir pašmaikštavimo prizmę – verčiantį Rabindranatą Tagorę, už oficialių nusifilmavimų likusius komentarus ir spontaniškas emocijas, žaidžiantį su vaikais. Kaip sakė filmo kūrėjas, įdomiausia buvo filmuoti tėtį, kai jis nepasiruošęs – tada gali išgirsti pačių netikėčiausių įžvalgų ar pasakymų

Režisierius V. V. Landsbergis yra veiklus visuomenininkas rašantis pasakas ir eilėraščius vaikams, kuriantis dainas, statantis filmus, spektaklius. „Už nuopelnus Lietuvai“ apdovanotas Riterio kryžiumi bei kitais apdovanojimais. Taip pat vaikus kasmet pakviečia dalyvauti savo organizuojamose kūrybinėse stovyklose.

Džiaugiamės, kad po epidemiologinių ribojimų vėl visus galime pakviesti į įdomius gyvus renginius. Dėkojame Kaišiadorių atviram jaunimo centrui „Mazgas“ už bendradarbiavimą organizuojant šią filmo peržiūrą ir ačiū visiems atėjusiems į šį susitikimą bei uždavusiems klausimų.

Savivaldybės meras Vytenis Tomkus padėkojo svečiui
Nuotr. Justinos Jakštaitės

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Panašūs įrašai