Pristatome Jums kaišiadorietį Donatą Zavecką, kuris kuria Lietuvai pritraukdamas investicijas ir kurdamas darbo vietas. Donatas yra informacinių technologijų bendrovės „BTT Group“ įkūrėjas ir jos vadovas, sistemų administratorius, duomenų centrų profesionalas. Šiandien ši bendrovė yra elitinės Skaylink grupės dalis. Tai yra valdomų Cloud paslaugų lyderė Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje. Skaylink klientams Lietuvoje ir Baltijos šalyse teikia aukščiausios kokybės, unikalios kompetencijos ir patirties reikalaujančias, valdomas Cloud (liet. debesų) ir IT paslaugas.
Donatai, papasakokite apie save, kas jus atvedė į jūsų dabartinį miestą ir ką jame veikiate? Ar pavyksta išlaikyti ryšį su gimtuoju kraštu?
Kolegos mane vadina „sys adminu“ nuo gimimo. Į Vilnių, kuriame gyvenu jau daugiau nei dvidešimt metų, mane atvedė studijos. Studentiškais laikais esu dirbęs pačių įvairiausių darbų, tačiau tikrosios karjeros pradžia laikau savo darbus vienoje informacinių technologijų kompanijoje. Nuo 2005 metų dirbu technologijų srityje, o prieš 15 metų įkūriau BTT Group (Skaylink). Šiandien mes esame didžiausias valdomų Cloud paslaugų tiekėjas Europoje. Teikiame aukščiausios kokybės IT ir Cloud paslaugas verslui ir viešajam sektoriui. Esu Skaylink Lietuvoje vadovas ir Skaylink grupės akcininkas.
Ryšiai su Kaišiadorimis niekada nenutrūko. Čia gyvena mano tėtis Pranas Zaveckas, buvęs Kaišiadorių meras ir buvęs Kaišiadorių Vaclovo Giržado gimnazijos direktorius.
Kaišiadorių miesto ateities ir švietimo klausimai nelieka nuošalyje pietų metu. Pats mėgstu ir stengiuosi kuo dažniau grįžti į gimtinę.
Kokie Kaišiadorys buvo anksčiau ir ką veikėte Kaišiadorių rajone?
Aš paprastas žmogus. Man patinka, kad Kaišiadorys nesikeičia gerąja prasme – čia daug tokių kaip aš, paprastų, bet konkrečių, atvirų, nuoširdžių žmonių. Kaišiadoriečiai – žodžio žmonės: sutarei, ramu. To didmiesčiuose trūksta. Kaišiadoryse nėra kamščių, kokybiškas švietimas, gražėjančios gatvės, yra vietų būreliuose, gerai funkcionuojantis sporto centras. Iš Kaišiadorių į Vilnių jau greit bus galima atkeliauti vos per dvidešimt minučių. Aš iš namų Vilniuje kelių kilometrų atstumą iki darbo per kamščius tiek laiko įveikinėju.
Kokie Kaišiadorys yra dabar?
Akivaizdu, Kaišiadorys auga ir plečiasi. Nors miestas dar ieško savo identiteto, bet kryptys labai geros. Linkiu, kad čia kurtųsi kuo daugiau jaunų šeimų, kad verslas ir investuotojai atrastų miesto tarp Kauno ir Vilniaus pridėtinę vertę. Kaip technologijų žmogus linkėčiau, kad Kruonio elektrinė atrastų dar vieną savo funkciją – taptų didžiausiu Baltijos šalyse duomenų centru, nes ten sąlygos idealios. Kad šalia atsirastų modernūs verslo centrai startuolių bendruomenei ir profesionalams.
Pagrindinis Kaišiadorių privalumas – lokacija ir geležinkelis, todėl reikia nuosekliai stengtis, kad kuo daugiau žmonių patirtų šiuos privalumus ir pasirinktų miestą gyventi. Stiprių argumentų yra. Beje, nuoširdžiai gaila, kad nepavyko apginti oro uosto Kaišiadoryse idėjos, bet ši ambicija ir savivaldybės valia rodo, kad vietoje turime daug potencialo ir energijos ypatingiems projektams.
Dėkoju Donatui už pasidalinimą įžvalgomis apie mūsų mylimą Kaišiadorių kraštą ir jo stiprybes.