LT104 Kruonio šile (gyvai): tradicinis kasmetinis renginys Kruonio šile

Vasario 16-osios išvakares savo kalendoriuje pasižymėk žalia Miško brolių spalva – Tu esi laukiamas Kruonyje!
1946 metais, naktį iš vasario 15-osios į 16-ąją Kruonio miške persikėlę per Nemuną ir papuolę į stribų pasalą žuvo trys jaunuoliai, kurie Kruonio miestelyje norėjo iškelti trispalvę. Partizanai: Jurgis Krušinskas – Žiedelis, Antanas Lekavičius – Gulbinas, Pranas Žukauskas – Šalmas.
Nuo 1990 metų, kiekvieną vasario 15 d., Kruonyje susirenka patriotiški žmonės iš visos Lietuvos atminti šį partizanų žygdarbį ir pagerbti visus, kurie paaukojo savo gyvybes, kad šiandien galėtume džiaugtis laisve. Filmuota medžiaga iš beveik tris dešimtmečius vykstančio minėjimo: 

https://www.youtube.com/watch?v=zOnd6EIfpLY&feature=youtu.be

Programa:
17.00 – Šv. Mišios Kruonio bažnyčioje;
18.00 – iš Kruonio miestelio aikštės į mišką, kur 1946-02-15 naktį žuvo trys Lietuvos partizanai, pajudės iškilminga eisena. Pasiimk vėliavų, deglų, žvakių – taip žengti partizanų keliu bus smagiau. Miške:
· liepsnojantys laužai
· vėliavos pakėlimas, salvės ir Tautiška giesmė
· partizanų dainos, prisiminimai…
Bus vaišinama koše ir arbata.
Tai – gyvosios istorijos nuotykis, tarsi grįžimas laiko mašina į partizanų laikus. Pakviesk į Kruonį norinčius Vasario 16-osios išvakares sutikti netradiciniame, bet jau daugiau nei tris dešimtmečius tradiciškai organizuojamame renginyje.   Renginio metu būtina laikytis visų galiojančių LRV COVID-19 plitimo suvaldymo ir saugumo reikalavimų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Panašūs įrašai