„Transparency International“ pagyrė Savivaldybės vadovus

Solidžiausios nevyriausybinio sektoriaus kovotojos su korupcija „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (toliau – TILS) vadovas Sergejus Muravjovas pristatė organizacijos ekspertų atliktą tyrimą „Su kuo susitinka savivaldybių vadovai“. Nepriklausomų ekspertų atliktos studijos tikslas yra įvertinti savivaldybių vadovų veiklos skaidrumą ir paskatinti juos viešinti savo susitikimus su trečiosiomis šalimis. Šiemet atlikta studija parodė, kad apie 160 savo susitikimų paskelbęs Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus yra vienas iš aktyviausiai  susitikimus viešinančių Lietuvos savivaldybių vadovų.

„Esu įsitikinęs, kad skaidrumas yra viena iš būtinų sąlygų norint stiprinti Kaišiadorių kraštą, todėl nuo pat savo darbo pradžios visuomet tai laikiau prioritetu. Geros mokestinės aplinkos, strategiškai patrauklios krašto padėties nebus gana, jeigu nebūsime skaidrūs tiek savo gyventojams, tiek ir potencialiems investuotojams. Todėl ir toliau stengsimės išlikti viena iš skaidrumo srityje lyderiaujančių šalies savivaldybių“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad skaidrumu išsiskyrė ir Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorė Vaida Babeckienė. Ji buvo trečia daugiausia susitikimų paviešinusi administracijos direktorė tarp visų šalies savivaldybių administracijų vadovų.

„Džiaugiuosi, jog Kaišiadorių rajono savivaldybės vadovai kuria gerąjį pavyzdį ir viešina savo ilgalaikes darbotvarkes“, – teigia TILS vadovas Sergejus Muravjovas.

Pasak Sergejaus Muravjovo, TILS skaičiavimais, trečiaisiais savo kadencijos metais merai, merų pavaduotojai ir administracijos direktoriai skelbė dvigubai daugiau susitikimų su interesų grupių atstovais nei prieš metus (iš viso – 4430, prieš metus – 2268). Trečdaliu daugiau vadovų viešino ilgalaikes darbotvarkes, leidžiančias matyti susitikimus nuo darbotvarkės viešinimo pradžios (79 iš 209 vadovų).

Per vienerius metus savivaldybių vadovų, viešinančių savo susitikimus, skaičius beveik nepakito. Praėjusiais metais savo darbotvarkes skelbė 185  savivaldybių vadovai, o šiemet 186 iš 209.

Daugiau informacijos apie tyrimą https://www.transparency.lt/savivaldybiu-vadovu-susitikimai-2022/.

Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėjas Audris Narbutas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Panašūs įrašai