Informacija lietuviams sugrįžusiems iš Ukrainos

Lietuviai sugrįžtantys iš Ukrainos,

Balandžio 6 dieną, Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos inicijuotam lietuvių perkėlimui iš humanitarinės krizės apimtos Ukrainos į Lietuvą.

Šiuo nutarimu Lietuvos piliečiai, lietuvių kilmės asmenys, turi galimybę būti perkelti iš humanitarinės krizės apimtos Ukrainos į Lietuvą, tokiems asmenims yra numatyta valstybės parama, skirta persikėlimui, įsikūrimui ir integracijai – šias išmokas galės gauti perkeliamojo asmens statusą turintys LT piliečiai arba lietuvių kilmės asmenys, turintys teisę atkurti Lietuvos pilietybę, bei jų šeimos nariai. Pažymėtina, jog šios paramos gavimui yra reikalavimas Lietuvoje pragyventi ne mažiau kaip 24 mėn.(kitaip gautą paramą tektų grąžinti).

Š. m. sausio 1 d. Ukrainos Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, Ukrainoje gyveno 2185 Lietuvos piliečiai. Taip pat, Lietuvių bendruomenės Ukrainoje duomenimis, Ukrainoje galėtų būti dar apie 500 asmenų, kurie turi teisę įgyti/atkurti Lietuvos pilietybę. Prognozuojama, kad apie 500 asmenų šiais metais galėtų gauti perkeliamojo asmens statusą ir persikelti į Lietuvą nuolat gyventi. Tikslus perkeliamųjų asmenų skaičius priklausys nuo besikeičiančios situacijos Ukrainoje. Su perkeltais į Lietuvą asmenimis bus sudaroma sutartis dėl paramos integracijai teikimo.

Įsigaliojus Vyriausybės nutarimui, asmenys prašymus dėl perkeliamojo asmens statuso suteikimo galės teikti Migracijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos per Lietuvos ambasadą Ukrainoje (detalesnė informacija el. paštu konsulinis.ua@urm.lt, tel. nr. +380 (67) 924 04 42, +380 (67) 924 04 27). Prašymus dėl perkeliamojo asmens statuso suteikimo bus galima pateikti iki 2022 metų gruodžio 31 dienos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Panašūs įrašai