Kaišiadorių TOP

Lietuvos liaudies buities muziejus

Muziejus po atviru dangumi, atidarytas 1974 m. Rumšiškėse, prie Pravienos upelio žiočių, Kauno marių pakrantėje. Tai didžiausias ir žymiausias tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje (149 vnt.) ir daugiausiai eksponatų (91420 vnt.) turintis muziejus Europoje po atviru dangumi.

 

Mergakalnio regykla

Mergakalnio regykla –  tai aukščiausia atodanga, esanti prie Kauno marių. Galima pasivaikščioti stačiu šlaitu miško takeliais. Peizaže dominuoja Kauno marios. Prie atodangos įrengta poilsiavietė, automobilių stovėjimo aikštelė. Apie šios vietos atsiradimą taip pat yra ir pasakmės, netoliese yra Dovainonių piliakalnis, pilkapiai.

Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedra

Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedra, pradėta statyti 1906 metais kaip bažnyčia, baigta – 1932 metais jau kaip katedra. Išskirtinis jos savitumas – abipus šoninių navų prie pagrindinio pastato prijungtos gana žemos koplyčios. Vienoje iš koplyčių amžino poilsio atgulė Palaimintasis Teofilius Matulionis, kurio gyvenimo kelias gali būti pavyzdžiu kiekvienam.

Kalvių Šv. Antano Paduviečio bažnyčia ir ežeras

Kalvių šv. Antano Paduviečio bažnyčia yra mėgstama vietinių gyventojų, jaunavedžių, turistų. XIX a. pradžioje statyta apskrita bažnyčia – viena iš dviejų neoklacisistinių rotondos tipo bažnyčių Lietuvoje. Antroji stovi Sudervėje. Daugelis čia pirmąkart apsilankiusiųjų nustemba atradę architektūros lobį nuostabios gamtos apsuptyje. 

Padalių keltas

Tai srovės varomas lyninis keltas, kuriame nėra nei motorų, nei irklų. Tik tvirtas plieninis lynas prilaiko keltą, o galinga Neries upės srovė nuneša jį į kitą krantą. Neabejotinai unikalus Lietuvos technikos paminklas.

Žaslių istorinis miestelio centras ir tradicinių amatų centras

Žymiausias žaslietis yra vienas garsiausių pasaulio pianistų – Leopoldas Godovskis. Simboliška, kad kažkada buvusioje sinagogoje dabar veikia kultūros centras, amatų centras, o ant jos sienos kabo Leopoldo Godovskio bareljefas.

Žiežmarių sinagoga

Įspūdingas ir unikalus istorinis paminklas. Žiežmariuose pirmoji sinagoga buvo pastatyta tarp 1690-1696 metų (XIX a. viduryje). Ji yra viena iš keturiolikos medinių sinagogų Lietuvoje. Gali būti, kad Lietuva yra vienintelė valstybė pasaulyje, kurioje išlikusios medinės sinagogos.

Rožinio slėpinių parkas

Penkios Rožinio slėpinių kelio koplytėlės su piešiniais, vaizduoja biblines scenas bei Lietuvos katalikų gyvenimo istorinius įvykius. Parko aplinkoje taip pat yra ir du archeologiniai-mitologiniai paminklai: Guronių kalnas, vad. Pajautos kapu, Kiškio bažnyčia ir Guronių kalnas, vad. Zvaninyčia.

Kaišiadorių miesto parkas

2017 metais buvo atnaujintas ir sutvarkytas Lietuvos Prezidento vardu pavadintas parkas. Šalia parko, prie Lomenos upės – pėsčiųjų ir dviračių takas su įrengtais lauko treniruokliais. Neretai džiugina gulbių ir ančių draugija. Tarp parko ir Lomenos upės – vienas stilingiausių miesto pastatų – Kaišiadorių vyskupijos rūmai.

Girelės pažintinis takas, inkilų alėja

„Inkilą kalu – istoriją kuriu“ su tokiu šūkiu Kaišiadoryse buvo atidaryta Inkilų alėja. Girelės miško pakrašty augančiuose medžiuose it meno kūriniai buvo įkelti išpuošti inkilai, kuriuos ir dabar galima pamatyti einant pamiške nutiestu taku. Čia įrengtas Girelės pažintinis takas. Einant inkilų alėjos taku, galima aplankyti ir naujai įkurtą Kaišiadorių miesto stadioną.

 

Gravitacinė kalva

Vienintelė gravitacinė kalva (magnetinis kelias) Lietuvoje, įtraukta į pasaulio gravitacinių kalvų sąrašą. Šioje vietoje sukuriama optinė iliuzija, kad riedama į kalną, nors vizualiai atrodo priešingai. Gravitacinė kalva yra prie Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės, visai netoli Maisiejūnų piliakalnio.

Brazauskų namai – muziejus

Kaišiadoryse, J Biliūno gatvės 26 namas, atrodytų, niekuo neišsiskiriantis. Vis dėl to šis namas turi ką papasakoti, nes tai pirmasis Algirdo Brazausko projektuotas ir statytas namas. Prezidentas čia augo, mokėsi. Šiame name iki pat savo mirties gyveno prezidento tėvai.