Edukacija

Kaišiadorių r. savivaldybėje veikia 4 gimnazijos (Kaišiadorių A.Brazausko, Kruonio, Rumšiškių A.Baranausko ir Žiežmarių), V.Giržado progimnazija Saugusiųjų ir jaunimo mokykla,  Technologijų ir verslo mokykla, 4 pagrindinės mokyklos (Palomenės, Paparčių mokykla-daugiafunkcis centrasPravieniškių S.Tijūnaičio, Žaslių), 3 mokyklos-darželiai (Gudienos Rugelis, Stasiūnų Nykštukas, Žiežmarių Vaikystės dvaras) 7 lopšeliai-darželiai (Spindulys, Žvaigždutė, Pakertų, Žiežmarių Varpelis, Rumšiškių, Žaslių Žaliasis klevelis, Pravieniškių Ąžuoliukas), 2 neformaliojo švietimo įstaigos (Meno mokykla ir Švietimo ir sporto paslaugų centras), ir Šv. Faustinos mokykla, skirta vaikams, turintiems specialiųjų poreikių. Vasaros metu, ikimokyklinio amžiaus vaikai, gali lankyti budinčias lopšelio darželio grupes.

Neformalusis ugdymas

Savivaldybėje nuolat plečiamas neformaliojo ugdymo tinklas, siekiant aprėtpi kuo platesnį veiklos ir teritorijos diapazoną. Neformaliosios veiklos vyksta tiek miestuose, tiek ir kaimiškose seniūnijose. Vaikai gali lankyti meno, sporto, gamtos, technikos, kalbų, robotikos ir kitus užsiėmimus.

Neformalusis ugdymas teikiamas ir suaugusiesiems. Rajono savivaldybėje veikia TAU (trečiojo amžiaus universitetas), kuris suburia senjorus Kaišiadoryse, Rumšiškėse ir Žasliuose. Daugiau apie neformalųjį suaugusiųjų švietimą.

Vaikų adaptacija mokykloje

Kaišiadorys laukia sugrįžtančių Globalių Kaišiadoriečių, todėl mokyklos yra pasiruošusios primti ir pagelbėti adaptuotis atvykusių ar grįžusių gyventi ir dirbti Lietuvoje vaikams. Mokyklos turi kitakalbių mokymo patirties. 2017-2018 mokslo metais V.Giržado progimnazijoje mokėsi 4 mokiniai, atvykę iš kitų šalių: Italijos, Airijos, Anglijos ir Norvegijos. Mokiniai sėkmingai adaptavosi ir tęsia mokymąsi bendrosiose klasėse.

100%

- tiek vaikų, kurių amžius yra virš 3 metų, gauna vietą darželyje.

180 000

- tiek eurų Kaišiadorių rajono savivaldybėje skiriama vaikų neformaliajam švietimui, neskaitant meno mokyklos ir sporto centro.

255

 tiek penktokų 2017 m. gruodį gavo po mikrokompiuterį.

Socialinis saugumas

Kiašiadorių rajono savivaldybė kasmet plečia socialinių paslaugų tinklą, organizuodama ir teikdama naujas socialines paslaugas pagal įvertintą socialinių paslaugų poreikį. 2017-2018 metais buvo išplėtotos dienos socialinės globos paslaugos asmens namuose, dienos užimtumas vaikų dienos centruose, išaugo ilgalaikės socialinės globos paslaugų gavėjų skaičius.

Taip pat yra numatytos programos siekiant užtikrinti neįgaliųjų, skurstančių ir gausių šeimų socialinį saugumą.

Socialinis saugumas svarbus siekiant kurti savo miestui, daugiau informacijos apie tai rasite Kaišiadorių savivaldybės puslapyje.

Galvoji apie grįžimą į Lietuvą? Sužinok, kokie yra pirmieji žingsniai sugrįžus Renkuosi Lietuvą puslapyje.

Nekilnojamas turtas

Kaišiadoryse palankus darbo užmokesčio ir nekilnojamojo turto santykis, tad svajonę įsigyti nuosavą būstą paversti realia galėsite daug greičiau. Uždirbant vidutinį darbo užmokestį, butą Kaišiadoryse įsigysite kelis kartus greičiau nei Kaune ar Vilniuje. Namai, darbas ir darželis ar mokykla bus kelių kilometrų atstumu ir kamščius galėsite iškeisti į laiką su šeima ar mėgstamas veiklas.

Laisvalaikis

Žaliuosiuose Kaišiadoryse bet kuriuo metų laiko laisvalaikį galima leisti turiningai. Mieste ir aplinkiniuose miesteliuose gausu renginių, gamtos mėgėjai visai šalia savo namų gali rasti ežerą ar mišką, vakarus leisti neseniai atnaujintoje Palaimintojo Teofiliaus Matulionio aikštėje ar A.Brazausko parke, leistis į žygius pėsčiomis, dviračiu ar automobiliu pažįstant Kaišiadorių kraštą.

apie 2000

tiek kasmet suorganizuojama įvairiausių renginių.

16

pažintiniai maršrutai po Kaišiadorių krašto gamtos, istorinius objektus, piliakalnius bei kitas lankytinas vietas.

18

tiek Kaišiadorių rajone veikia kavinių ir restoranų, kuriuose galite smagiai praleisti laiką ir pavalgyti.

Sportas

 

1 vieta

FC "BALTAI" 2017-2018 m. sezone laimėjo Futsal I lygoje

300

tiek kasmet 2-3 klasių mokinių kūno kultūros pamokų metu mokosi plaukti Kaišiadorių švietimo ir kultūros paslaugų centro baseine.

15

tiek sporto klubų veikia Kaišiadoryse.

Bendruomeninė veikla

Aktyvi bendruomenė – varomasis miesto ar kaimo variklis. Kaišiadorys džiaugiasi, jog rajono bendruomenės buvos pastebėtos ne tik Lietuvoje, bet ir Europos komisijos. 2016 m. Kaišiadorių rajono savivaldybė buvo  apdovanota „Auksine krivūle“ nominacijoje – „Stipri bendruomenė – stipri Europa“, kurią įsteigė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Kaimo bendruomenės
Švietimo ir tarptautinio bendradarbiavimo
srities organizacijų
Jaunimo ir kultūros srities organizacijos
Socialinės ir sveikatos srities organizacijos

O jeigu norisi užsiimti kultūrine veikla, prisijungti prie choro ar folkloro kolektyvo, Kaišiadorių rajono kultūros centruose veikia įvairūs meniniai kolektyvai vaikams ir suaugusiems.

Šventės